7 نکته ای که درباره برنج نمی دانستید

 

 

شما احتمالا زیاد به برنج جز در مورد پخت و پز فکر نکرده اید در این مطلب قصد داریم 7 واقعیتی را که شما در مورد برنج نمی دانید را مطرح کنیم:

 

1- دیوار بزرگ چین از بتن برنج ساخته شده است ، احتمالا می دانید که دیوار چین چقدر استحکام زیادی دارد ، در حالی که دیوار چین در زمان سلسه مینگ در قرن 15 و 16 ساخته شده کارگران از فرنی ساخته شده با برنج به همراه کربنات کلسیم به عنوان ملات برای نگه داشتن سنگهای دیوار استفاده می کردند.

2- برنج برای سال های زیادی سالم باقی می ماند مگر اینکه برنج قهوه ای باشد.برنج سفید بین 10 تا 30 سال (بسته به نوع نگه داری ) تازه و خوراکی باقی می ماند، اما برنج قهوه ای پخته نشده فقط 3 تا 6 ماه ماندگاری دارد زیرا پوشش سبوس برنج قهوه ای اکسیده می شود.

3-  برنج وحشی در واقع برنج نیست بلکه غله بومی آمریکاست و در خانواده oryza sativa قراردارد برنج وحشی دانه ای است که از چمنزارهای باتلاقی که در آمریکای شمالی و چین پرورش می یابد برداشت می شود.

4- شما ممکن است این یکی مورد را بدانید ، تمام برنج های سفید ، برنج قهوه ای بوده اند. برنج سفید برنج قهوه ای بوده که از لایه سبوس خارجی آن خلاص شده و جلا یافته است.

5- برنج در هر قاره به جز قطب جنوب رشد می کند.رشد برنج بسیار راحت است و این امر باعث می شود محصول فوق العاده ای برای رشد در هر نقطه ای از زمین باشد فقط یک دانه برنج به بیش از 3000 دانه تبدیل می شود.

6- آمریکایی ها سالانه بیش از 20 پوند برنج مصرف می کنند. این عدد ممکن است خیلی به نظر برسد اما قابل مقایسه با سایر نقاط جهان نیست. طبق اعلام انجمن تولید کنندگان برنج ایالات متحده مردم آسیا سالانه 300 پوند غذا می خورند و ساکنان امارات متحده عربی 450 پوند در سال مصرف می کنند از طرف دیگر فرانسوی ها کمترین مصرف برنج را در جهان دارند فقط 10 پوند در هر سال.

7- در اکتبر سال 2015 ،300 آشپز با هم در یانژو چین جمع شدند تا رکورد جهانی بزرگترین کاسه برنج سرخ شده را بشکنند. یک کاسه برنج سرخ شده یونگ چو ( تهیه شده با برنج ، تخم مرغ ، مرغ ، ژامبون ، میگو صدف و سبزیجات خشک ) تهیه کردند که وزن آن 9242 پوند بود اما برنج مصرف شده کیفیت لازم برای مصرف انسان ها را نداشت و طبق گزارش گینس این رکورد برای کشور ترکیه با 6944 پوند ثبت شده است و رکورد نزد آنها باقی مانده است.

طبیعت سبز میهن

طبیعت سبز پارس کهن

طبیعت سبز پارس کهن، میزبان سلامتی شماست و همواره تلاش می‌کند بهترین‌هارا برای شما به ارمغان بیاورد، پس میهمان طبیعت باشید و درکنار ما زندگیتان را سبز بسازید.

47190000

آپارات طبیعت   تلگرام طبیعت   اینستاگرام طبیعت   لینکدین طبیعت